ksiazka tytuł: AudioPolityka Nr 03 z 14 stycznia 2015 autor: Praca zbiorowa, Polityka
FORMY I KOSZTY DOSTAWY
  • 0,00 zł
Produkt w wersji cyfrowej - więcej informacji tutaj

AudioPolityka Nr 03 z 14 stycznia 2015

Wersja elektroniczna (brak aktualizacji)
Wydawnictwo: Polityka
Język: polski

Dostępność: aktualnie niedostępny
4,80 zł
eKsiążka Audio (Watermark)
MP3

AudioPolityka umożliwia wysłuchanie najlepszych tekstów papierowego wydania Polityki w drodze do pracy i na uniwersytet, w samochodzie i tramwaju, ale też i w zaciszu domowym.

TEMAT TYGODNIA
Każdy jest wezwany
Moment w Europie jest trudny. Wzrasta terroryzm, fanatyzm, wstręt do imigrantów, nacjonalizmy. Trzeba się opowiedzieć.
Marek Ostrowski

POLITYKA
Nowe lwice lewicy
Magdalena Ogórek i Barbara Nowacka mają być nadzieją dla dobijającej do sondażowego dna lewicy. Tylko czy będą w stanie ją podźwignąć i która z nich ma na to większe szanse?
Malwina Dziedzic

SPOŁECZEŃSTWO
Syn niezbywalny
Rozmowa z matką skruszonego gangstera, dzisiaj świadka koronnego, o tym, czy psycholog może lepiej wychować swoje dziecko i dlaczego nie.
Piotr Pytlakowski
Hejt jak pejcz
Dzieci wiedzą, co to hejt, choć nie kojarzą go z przemocą. Połowa z nich doświadcza jej w internecie, ale tylko dwoje na sto szuka pomocy.
Joanna Drosio-Czaplińska
Zabawa w Trzech Króli
Rzecz się stała niebywała: kiedy w listopadzie 2010 r. przywracano święto Trzech Króli, trudno się było spodziewać, że wkrótce stanie się ono wielkim festynem religijno-rodzinnym, w którym weźmie udział milion ludzi. Z niczego zrobiło się coś.
Marcin Kołodziejczyk

HISTORIA
Nie odnalazł swojego miejsca
Zmarły 30 grudnia 2014 r. Marian Jurczyk, legendarny przywódca strajku w Szczecinie, sygnatariusz pierwszego z historycznych porozumień sierpniowych, był człowiekiem o niezwykle powikłanych losach.
Michał Siedziako

EDUKATOR EKONOMICZNY/RYNEK
Wzrost, który odmienił Polskę
Jesteśmy tym krajem w Europie, który ma najdłuższy, odnotowany w statystykach, ciągły wzrost produktu krajowego brutto (PKB). Jak do tego doszło?
Witold M. Orłowski
Sępy nad Buenos Aires
Trzynaście lat po bankructwie Argentyna nadal ma gigantyczne kłopoty finansowe. Jakie nauki płyną z argentyńskiej lekcji?
Cezary Kowanda
Między gotówką, kartą a smartfonem
Jeszcze dwa lata temu Polska była krajem wyjątkowo drogich kart płatniczych: nie dla użytkowników, ale dla firm, które je przyjmowały. Za 2–3 miesiące będzie pod tym względem jednym z najtańszych państw w Europie. Jak to zmieni polski rynek kart?
Paweł Tarnowski

ŚWIAT
Gwałt klasowy
Gangi Pakistańczyków w Anglii wykorzystują seksualnie tysiące dziewczynek. Policja i władze nie reagowały, bo bały się posądzeń o dyskryminację rasową.
Paulina Wilk

NAUKA
Erudyta zawsze modny
Zewsząd słychać utyskiwania, że poziom studiów w Polsce spada, a dyplom przestaje się liczyć. Najwięcej cięgów zbiera humanistyka, której jest ponoć zbyt dużo, jest mało przydatna i na niskim poziomie.
Agnieszka Krzemińska

KULTURA
Śliczna inteligencja
Benedict Cumberbatch to gwiazdor XXI w., który zamiast nagim torsem błyszczy inteligencją.
Karolina Pasternak