ksiazka tytuł: Uwarunkowania partnerstwa publiczno-prywatnego w finansowaniu inwestycji jednostek samorządu terytorialnego autor: Dagmara Maria Hajdys
FORMY I KOSZTY DOSTAWY
  • 0,00 zł
Produkt w wersji cyfrowej - więcej informacji tutaj

Uwarunkowania partnerstwa publiczno-prywatnego w finansowaniu inwestycji jednostek samorządu terytorialnego

Wersja elektroniczna (brak aktualizacji)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
ISBN: 978-83-7525-876-9
Wydanie: 1, 2013 r.
Język: polski

Dostępność: dostępny
28,80 zł
eKsiążka (Watermark)
PDF

Praca dotyczy uwarunkowań partnerstwa publiczno-prywatnego w finansowaniu inwestycji jednostek samorządu terytorialnego. Skupia się na ukazaniu wieloaspektowości, złożoności i uwarunkowań związanych z decyzjami dotyczącymi realizacji zadań inwestycyjnych w partnerstwie z podmiotami prywatnymi. Konieczne jest dokonanie oceny, a zarazem inne podejście do kategorii rozwoju i czynników go kształtujących. W okresie spowolnienia gospodarczego oraz ograniczonych możliwości zwiększenia zadłużenia przez jednostki samorządu terytorialnego konieczne staje się poszukiwanie nowych rozwiązań.

Niniejsza monografia stanowi ważny i obszerny, wieloaspektowy przyczynek naukowy z zakresu ekonomii, pozwalający na nowoczesne spojrzenie na problemy i uwarunkowania realizacji inwestycji w formule PPP.

Odbiorcami monografii mogą być zarówno praktycy, jak i teoretycy zajmujący się problematyką ekonomiki sektora publicznego, finansowania inwestycji samorządowych, jak również przedstawiciele biznesu, mający zamiar wejść w partnerstwo z sektorem publicznym. Monografia może również wzbogacić proces kształcenia na studiach licencjackich/magisterskich w zakresie przedmiotów związanych z finansami publicznymi, w tym samorządowymi i ekonomiką sektora publicznego.