ksiazka tytuł: Europa - niedokończona przygoda autor: Zygmunt Bauman
FORMY I KOSZTY DOSTAWY
  • 0,00 zł
Produkt w wersji cyfrowej - więcej informacji tutaj

Europa - niedokończona przygoda

Wersja elektroniczna (brak aktualizacji)
Wydawnictwo: Noir Sur Blanc
ISBN: 978-83-08-05032-3
Wydanie: 2007 r.
Język: polski

Dostępność: aktualnie niedostępny
24,90 zł
eKsiążka (Watermark)
EPUB

Europa - niedokończona przygoda to książka jednego z najbardziej znanych myślicieli przełomu wieków, Zygmunta Baumana. Poświęcona jest Europie - jej tożsamości oraz kulturowej i politycznej roli, jaką może, a nawet powinna odegrać we współczesnym świecie.

Zdaniem autora Europa stoi obecnie przed wyborem - pogrążyć się w izolacji lub podjąć się misji tworzenia nowego modelu politycznego. Modelu opartego na solidarności, poszanowaniu praw mniejszości, sprawiedliwości społecznej i wyrzeczeniu się siły w polityce zagranicznej. Dzięki temu projektowi, twierdzi Zygmunt Bauman, możliwe będzie odejście od istniejącej w świecie chwiejnej równowagi opartej o militarny i gospodarczy prymat Stanów Zjednoczonych.

Kontrowersyjny i wart uwagi głos w dyskusji na temat porządku w świecie postzimnowojennym. Odważne wyzwanie rzucone analitykom twierdzącym, że równowaga światowa możliwa jest jedynie pod absolutną hegemonią Stanów Zjednoczonych Ameryki. Rzetelna analiza tego, czym jest Europa i europejska tożsamość.